Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /usr/home/directit/domains/odyssey-sailing-club.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858 Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /usr/home/directit/domains/odyssey-sailing-club.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862 Druga Runda Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska –

Druga Runda Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska

Po raz kolejny Zalew Zegrzyński zawrzał od emocji. W weekend 10-11 lipca 2021 po raz drugi uczestniczyliśmy w regatowym spotkaniu cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Wszystko poszło zgodnie z planem. Pogoda dopisała, wiatr w sobotę i niedzielę pozwolił na przeprowadzenie aż 14 wyścigów w formule przesiadkowej. Po każdym wyścigu załogi zmieniały łódkę, dzięki czemu szanse były wyrównane a wyniki w 100% obiektywne. Dziękujemy organizatorom Sailing Legia za zapewnienie sześciu jachtów Skippi650!

Tym razem w zmaganiach wzięły udział aż TRZY nasze załogi. Walka była zacięta, a konkurencja walczyła na najwyższym poziomie. Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzyły się gorsze momenty. Trzy załogi Odyssey Sailing Club – dowodzone kolejno przez: Radosława Sternickiego, Tomasza Gutmańskiego oraz Artura Wrzoska  mocno mieszały w ścisłej czołówce, meldując się w poszczególnych wyścigach na prowadzeniu czy też w czołowej trójce. W niedzielę wyszło słońce i wiatr kręcił znacząco, co stanowiło momentami spore wyzwanie dla każdej załogi, ale właśnie za to kochamy ścigać się pod żaglami. Dzięki temu walka trwała właściwie do samej mety.

Wszystkie załogi naszego klubu uplasowały się tuż za podium. Niestety tym razem nie udało się zająć miejsc w czołówce, ale Odyssey Sailing Club się nie poddaje! Każdy udział w regatach wzbogaca nasze doświadczenie, a porażka tylko motywuje do jeszcze cięższej pracy i doskonalenia żeglarskich umiejętności!

Gratulujemy zwycięzcom!

Wyniki Drugiej Rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska

Odyssey Sailing Club reprezentowali:

  1. Radosław Sternicki, Andrzej Wójcik, Tomasz Świstak

2. Tomasz Gutmański, Anna Kaczyńska, Arkadiusz Krzak

3. Artur Wrzosek, Mirosław Dołowy, Iwona Idzikowska

Dziękujemy za Wasz wysiłek i serce włożone w każdy wyścig!

Przypominamy, że Odyssey z dumą wspiera cały cykl regat jako Mazda Odyssey (główny sponsor) oraz Odyssey Dealer Group.

Jesteśmy już na półmetku cyklu Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Kolejna Runda w ostatni weekend sierpnia, Finał we wrześniu. A więc do zobaczenia nad Zegrzem 28-29.08.2021 r.

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
odyssey@sailing-club.pl

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.