XI Regaty o Puchar Klasy Tango i Memoriał Witka Wasilewskiego

Regaty odbyły się w Nieporęcie na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego w dniach 16-17 czerwca 2018 i zgromadziły 15 jachtów: 2 w klasie T i po 6 w klasach T2 i Tango. W sobotę pogoda sprzyjała i było troch wiatru, niestety prognoza pogody na niedzielę była niepokojąca – siła wiatru wyraźnie miała się zmniejszyć. Komisja Regatowa postanowiła odbyć 4 wyścigi, w tym jeden – ostatni o Memoriał Witka Wasilewskiego.

W niedzielę odbył się jeden wyścig, który trwał ponad godzinę, a drugi Komisja Regatowa przerwała ze względu na słabnący wiatr ze zmiennych kierunków.

Na Nieuchwytnym Celu zadebiutowała nasza załoga Odyssey Sailing Club na czele z Radkiem Sternickim. Był to debiut bardzo udany, w II wyścigu pokonaliśmy wszystkich, a w pozostałych zajmowaliśmy wysokie miejsca!

W efekcie zajęliśmy II miejsce w regatach !

W sobotniej części regat został rozegrany Memoriał Witka Wasilewskiego. W długodystansowym Wyścigu Memoriałowym 3 pierwsze jachty ze wspólnego startu uhonorowane zostały największymi pucharami, w tym nasza załoga Odyssey Sailing Club, która zajęła 3 miejsce!

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.