Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /usr/home/directit/domains/odyssey-sailing-club.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858 Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /usr/home/directit/domains/odyssey-sailing-club.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862 Zakończenie sezonu - Puchar Komandora Odyssey Sailing Club – Odyssey Sailing Club

Zakończenie sezonu – Puchar Komandora Odyssey Sailing Club

02-04.10 w mazurskim Rynie odbyły się regaty o Puchar Komandora Odyssey Sailing Club. Impreza była jednocześnie naszym klubowym zakończeniem sezonu. 

Stacjonowaliśmy w gościnnym Bocianim Gnieździe, a do naszej dyspozycji było 7 jachtów Antila 27. Rozpoczęliśmy już w piątek rano od krótkiego szkolenia z podstaw żeglarstwa regatowego, a po południu odbyła się krótka lecz intensywna sesja treningowa na wodzie.  Prognozy na weekend zapowiadały trudne żeglarsko warunki, z dominującym wiatrem powyżej 25 węzłów.   

W sobotę rano po odprawie ruszyliśmy na wodę. Mając na celu żeglowanie etapowymi wyścigami do Mikołajek mieliśmy do pokonania blisko 20 km. Mimo ambitnych planów silny wiatr i konieczność refowania żagli zmusiła nas do zrobienia przerwy lunchowej na wodzie 🙂 Na powrocie wiatr nieco zelżał i szybkimi kursami z wiatrem pożeglowaliśmy z powrotem do Rynu. Meta tego etapowego wyścigu ze Starych Sadów do Rynu została zamknięta na parę minut przed zmrokiem 🙂

W niedzielę przy porywistym i dość silnym wietrze odbyły się 4 kolejne wyścigi (3 krótkie i 1 długi). Było intensywnie. 
Mimo trudnych warunków wszystkie załogi spisały się na medal, choć ten za pierwsze miejsce należał się zdecydowanie bardzo mocnej załodze Tomka Gutmańskiego. Tomek wygrał 6 z 8 wyścigów.

Wyniki poniżej:

1 msc. Tomek Gutmański z załogą (9pkt.)

2. msc. Paweł Gasek z załogą (16 pkt.)

3. msc. Maciej Nowicki z załogą (23 pkt.)

4. msc. Filip Alama z załogą (23 pkt.)

5. msc. Daniel Jagodziński z załogą (28 pkt.)

6. msc. Karol Kopyt z załogą (39 pkt.)

7. msc. Rafał Lewandowski z załogą (45 pkt.)

Gratulacje dla wszystkich załóg! Do zobaczenia wkrótce. Ahoj”

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
odyssey@sailing-club.pl

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.