Polska Ekstraklasa Żeglarska – 3 runda

W miniony weekend zakończyliśmy trzecie już regaty z cyklu Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej. Szczecin przywitał nas słoneczną, lecz zmiennie wiatrową pogodą. Sprawnie działająca komisja i brak większych awarii sprzętowych pozwoliły przeprowadzić większość z zaplanowanych na ten weekend wyścigów.

Wiatr mocno kręcił, a przetasowań w stawce było dużo. Mimo bardzo słabych startów (trzy razy konieczność wracania się z falstartu i jednego falstartu (OCS) uplasowaliśmy się na wysokim 11 miejscu –  wygrywając nawet jeden z wyścigów, a raz przypływając na drugiej pozycji.

Jesteśmy zadowoleni z wyniku, mniej jednak z naszego żeglowania. Mimo to w ogólnej klasyfikacji skaczemy na 12 miejsce 🙂

Pierwszy weekend października to już finał Ekstraklasy Żeglarskiej, a naszym celem jest walka o Top 10. Teraz czas na wnioski i pracę nad startami. 

Dziękujemy naszym klubowiczom za wysiłek włożony w reprezentację naszego klubu:

Jacek Turczynowicz – ster

Maciej Nowicki – grot/genaker

Wojciech Szyksznia – fok

Kasia Szyksznia – dziób

Dziękujemy kibicom za doping, a organizatorom za super 2 dni ścigania.  Gratulacje dla zwycięskich załóg. Do zobaczenia! 

Przypominamy, że Nissan Odyssey to główny sponsor Polskiej Ligi Żeglarskiej – organizatora cyklu regatowego Ekstraklasa

Fotografie: Gwidon Libera

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
[email protected]

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.