Finał Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2021

W ostatni weekend 25-26 września odbył się Finał Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Zakończyła się premierowa edycja cyklu regatowego, który wystartował w czerwcu tego roku z inicjatywy Sailing Legia. Choć nasza firma biznesowo związana jest wyłącznie z motoryzacją, sercem blisko nam także do łopotu żagli. Dlatego powstał nasz klub żeglarski Odyssey Sailing Club. Z tego powodu również postanowiliśmy wspierać jako Odyssey Dealer Group ciekawe żeglarskie inicjatywy. Wraz z marką Mazda zaangażowaliśmy się w zupełnie nowy projekt jakim jest Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Wczoraj dobiegł końca pierwszy sezon rozgrywek na wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Po czterech spotkaniach regatowych możemy śmiało stwierdzić, że współpraca z Sailing Legia to wspaniała przygoda i obiecująca perspektywa na kolejne lata.

Regaty cieszą się zaangażowaniem naszych klubowiczów, w tym sezonie Odyssey Sailing Club reprezentowały w nich aż 3 załogi. Bliskość Zalewu Zegrzyńskiego, na którym toczą się rozgrywki jest niewątpliwym atutem imprezy, a poziom trudności jest wspaniałym wyzwaniem i okazją do podszkolenia umiejętności. Atmosferę każdego spotkania również można opisać wyłącznie w superlatywach.

Relacja z finału

Cztery miesiące rozgrywek witały nas różnymi warunkami pogodowymi. Raz był upał, raz chłód, raz nie wiało wcale, innym razem aż za mocno Tu zajdziecie relacje z poprzednich rund. Ostatnie finałowe spotkanie świetnie podsumowało tę zmienność. W sobotę nad uczestnikami zawisły ciemnie chmury, z których nieco popadało. Wiatr solidnie dmuchał w żagle, burzył wody Zalewu i stawiał przed żeglarzami niemałe wyzwanie. Chwilami dochodziło do siedmiu stopni w skali Beauforta! W tych “morskich” warunkach udało się rozegrać aż 10 wyścigów. Brawa dla wszystkich uczestników, nie było łatwo!

Z kolei w niedzielę pogoda spłatała figla i zmieniła się o 180 stopni. Sielskie słoneczko przyjemnie grzało, na brzegu odpoczywało się nad wyraz przyjemnie, lecz niestety na wodę zejść nie udało się aż do godziny 13, bo wiatr nie wiał wcale. Na szczęście znalazła się rozrywka dla uczestników, bo podczas regat obecne były 4 modele samochodów Mazda, dostępne do testowania: Mazda CX-5, CX-30, MX-30 oraz MX-5. Zawodnicy i kibice chętnie wsiadali za kierownicę i zwiedzali wraz z Mazdą urokliwe zakątki Zegrza, doświadczając wrażeń z jazdy zupełnie różnymi samochodami – od dużego i średniego SUVa, przez elektryka, aż po sportowego roadstera.

Kiedy w końcu obudził się lekki zefirek. Załogi wytężyły wszystkie siły i wykorzystały najmniejszy ruch powietrza, by rozegrać 4 krótkie, emocjonujące wyścigi. Trzeba przyznać, że walka na wodzie była bardzo zacięta. Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzały się gorsze momenty. Załoga Odyssey Sailing Club 3 – dowodzona przez Radosława Sternickiego rozpoczęła rozgrywki finałowe bardzo mocno, wygrywając pierwsze wyścigi. Załoga FRAM z Rafałem Manią  za sterem doskonale popłynęła ostatni sobotni wyścig, wygrywając go! Załogi Odyssey Sailing Club 2 – Tomasza Gutmańskiego oraz Odyssey Sailing Club 1 – Anny Kaczyńskiej, mocno mieszały w ścisłej czołówce, meldując się w poszczególnych wyścigach na prowadzeniu czy też w czołowej trójce. Załogi Wojskowej Akademii Technicznej, Legia Schools oraz Sportowej Trójki walczyły o miejsca w ścisłej czołówce właściwie przez wszystkie wyścigi.

Ostatecznie zakończyliśmy Finał Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska z poniższymi wynikami:

Wyniki:

  1. Legia Schools
  2. WAT
  3. Sport w Trójce
  4. Odyssey Sailing Club 3
  5. Fram
  6. Odyssey Sailing Club 2
  7. Odyssey Sailing Club 1

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy swoimi umiejętnościami podnosili poprzeczkę i motywowali nas do podnoszenia umiejętności. Największe podziękowania należą się jednak organizatorom z Sailing Legia. Dziękujemy za stworzenie nam przestrzeń do żeglarskich emocji, koleżeńskiej atmosfery i wspaniałej zabawy. Czekamy niecierpliwie na kolejny sezon i drugą edycję Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska.

Do zobaczenia!

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
[email protected]

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.