Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /usr/home/directit/domains/odyssey-sailing-club.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858 Warning: "continue 2" targeting switch is equivalent to "break 2". Did you mean to use "continue 3"? in /usr/home/directit/domains/odyssey-sailing-club.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862 Finał PPJK 2021 - podsumowanie sezonu – Odyssey Sailing Club

Finał PPJK 2021 – podsumowanie sezonu

Finał PPJK 2021 za nami. Spotkanie odbyło się w dniach 2-3 października na Jeziorze Ryńskim w porcie Bocianie Gniazdo. W ostatnich regatach sezonu do wyścigów stanęło 15 załóg, wśród nich oczywiście znalazła się reprezentacja Odyssey Sailing Club w rodzinnym składzie : Radosław Sternicki, Mateusz Sternicki i Aleksander Sternicki.

Regatowy weekend zaszczycił nas dobrą pogodą. Co prawda w sobotnie przedpołudnie trzeba było trochę poczekać na wiatr, ale w połowie dnia warunki do żeglowania zrobiły się wyśmienite. W niedzielę cały dzień pogoda sprzyjała i zawodnicy mieli okazję w pełni pokazać na co ich stać. Wyścigi były naprawdę zacięte a walka wyrównana. Wystarczył niewielki błąd jednej z drużyn i natychmiast następowały przetasowania. Niestety, tym razem szczęście nie dopisało naszej załodze. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 7 miejscu – w samym środku rankingu.

Finał PPJK 2021 – Wyniki

🥇Arkadiusz Sendlewski
🥈Jakub Malicki
🥉Jacek Olubiński
4. Tomasz Kopytko
5. Jacek Jadkowski
6. Piotr Adamowicz
7. Radosław Sternicki
8. Marcin Macioszek
9. Marek Kmieć
10. Maciej Kalinowski
11. Krzysztof Budek
12. Michał Marciniak
13. Grzegorz Guzowski
14. Maciej Jaskuła
15. Jakub Jurczak

Dziękujemy wszystkim współzawodnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Podsumowując, regaty w Rynie zakończyły sezon 2021, w trakcie którego odbyło się 10 spotkań regatowych. Puchar Polski Jachtów Kabinowych PPJK to największy w Polsce cykl regat żeglarskich. Zawodnicy ścigając się na różnych akwenach naszego kraju zdobywają punkty, które kwalifikują ich do wielkiego finału. Już kolejny rok z rzędu Odyssey Dealer Group wspiera PPJK jako główny partner. Natomiast drużyna Odyssey Sailing Club bierze czynny udział w regatach od samego początku powstania klubu w 2018r.

Regaty PPJK to dla nas okazja do podnoszenia żeglarskich umiejętności, do ścigania się na zróżnicowanych akwenach z różnymi załogami z całej Polski. W odróżnieniu od pozostałych, jest to jedyny cykl regatowy, w którym mamy okazję pływać na naszej klubowej łódce, “Sterniku”.

W tym sezonie mieliśmy swoje lepsze i gorsze wystąpienia, ale ostatecznie możemy pochwalić się dwoma PIERWSZYMI MIEJSCAMI! Z pewnością z roku na rok podnosimy swoje żeglarskie kompetencje i poprawiamy wyniki. Mamy nadzieję w przyszłym roku znów podnieść poprzeczkę wyżej. W końcu praktyka czyni mistrza!

Tak więc do zobaczenia w kolejnym sezonie,

Ahoj!

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
odyssey@sailing-club.pl

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.