Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022

W miniony weekend rozpoczęła się druga edycja regat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022. W tym sezonie w regatach startuje aż 12 załóg, czyli niemal dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku! Odyssey Sailing Club reprezentowały aż 3 załogi, na których czele stali: Radek Sternicki, Tomek Gutmański i Krzysiek Budek.

Podczas upalnego weekendu udało się przeprowadzić 16 wyścigów. W sobotę bardzo silny wiatr utrudniał żeglugę. Szczególnie na kursach pełnych pod genakerami żeglarze mieli kłopoty z okiełznaniem tych ogromnych, barwnych żagli. Mimo, że drugiego dnia wiało już lżej, na wodzie i tak działo się dużo. Pogoda sprzyjała, a zmaganiom przyglądały setki plażowiczów i gości Hotelu 500.

Załogi Odyssey Sailing Club dzielnie walczyły, za co serdecznie dziękujemy naszym klubowiczom. Ostatecznie udało się zająć środkowe miejsca w rankingu. Cały czas jednak szlifujemy nasze umiejętności i jesteśmy przekonani, że robimy postępy. Najważniejsze, że wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili!

Poniżej prezentujemy wyniki I Rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022:

Wyniki

 1. Legia Schools 10 pkt.

  2. Trójka – Program 3 11

  3. Auto Podlasie Sailing Team 11

  4. Wojskowa Akademia Techniczna 16

  5. Odyssey Sailing Club 2 23

  6. Odyssey Sailing Club 3 23

  7. Odyssey Sailing Club 1 24

  8. „Drift” Sailing Team 25

  9. Warszawskie Towarzystwo Regatowe 29

10. Star Telekom Racing 29

11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell 32

12. FRAM 37

Z niecierpliwością czekamy kolejnych spotkań pod żaglami. Przed nami kolejne 3 rundy i okazje do świetnej zabawy oraz sportowej rywalizacji:

Harmonogram

1 Runda: 25 – 26 czerwca

2 Runda: 23 – 24 lipca

3 Runda: 20 – 21 sierpnia

4 Runda (finał): 10 – 11 września

Przypominamy, że Mazda Odyssey jest głównym sponsorem regat organizowanych przez Sailing Legia. Regaty wspieramy również jako Odyssey Dealer Group. Dziękujemy organizatorom, wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim klubowiczom Odyssey Sailing Club, którzy reprezentują nas tak licznie! Do zobaczenia podczas 2 Rundy w lipcu!

default

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
[email protected]

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.