Odyssey Sailing Club na Kornati Cup 2018!

Kornati Cup dla amatorów w Chorwacji – z 2 załogami Odyssey Sailing Club!

Kornati Cup, jedna z największych imprez żeglarskich na Adriatyku przyciąga  co roku na te kilkudniowe rozgrywane w pięknym miejscu regaty blisko 700 żeglarzy z całej Europy. W tym roku pomiędzy 30 kwietnia a 3 maja ścigały się aż 93 załogi w sześciu klasach, a wśród nich nasze 2 załogi klubowe:) Barwy naszego klubu  – Odyssey Sailing Club – integrującego Klientów firmy Odyssey zainteresowanych nauką i rozwijaniem swoich umiejętności żeglarskich – reprezentowało 16 żeglarzy startujących na jednakowych jachtach Bavaria 45 Cruiser z genakerem.

 

Regaty mają charakter etapowy – po każdym dniu zmagań na wodzie zawodnicy odpoczywają w innym porcie, a mariny są zarezerwowane tylko dla nich. w czasie tych czterech dni odbyło się 5 wyścigów. W zależności od warunków wiatrowych – po tzw. śledziu lub między wyspami Parku Narodowego Kornati.

 

Kornati Cup to nie tylko regaty, organizatorzy imprezy dbają również o świetną atmosferę na brzegu. Są pokazy filmów i zdjęć z wody, zawody na supach, a także codzienne wywiady, koncerty, nagrody i wspólne biesiady w międzynarodowym towarzystwie. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Kornati Cup cieszy się tam dużym zainteresowaniem wśród żeglarzy!

 

Brak wcześniejszego treningu z dodatkowym żaglem, nowe dla nas jachty, niezgrana jeszcze załoga sprawił, że potrzebowaliśmy trochę czasu na rozkręcenie, ale mimo poważnych awarii na dwóch jachtach, które wyeliminowały nas z jednego wyścigu ukończyliśmy regaty na miejscach – 3- Bartłomiej Wójciak z załogą i 6 – Radosław Sternicki z załogą wśród 15 załóg startujących w tej klasie.

 

Podczas trwania regat odwiedziliśmy przepiękne miejsca, między innymi Murter, Piszkerę, Žut i Biograd.

 

W przyszłym roku na pewno tu wrócimy!!!

Napisz komentarz

Jacek Turczynowicz

Autor wpisu

Jacek Turczynowicz
TELEFON
+48 695 763 772
EMAIL
[email protected]

Biografia

Jacek Turczynowicz - trener i wychowawca wielu zdobywców medali Mistrzostw kraju. Trener Kadry Narodowej w klasie Optimist 2019. Certyfikowany instruktor i trener (Yachting Australia), skipper Yachtmaster Offshore (RYA). Jacek jest autorem książki ABC Żeglowania przydatnej dla osób rozpoczynających naukę oraz serii filmów szkoleniowych o tym samym tytule.